Zima se blíží, nezapomeňte svému mazlíčkovi zazimovat boudu
24.9.2020 14:26
Jana Klouparová
zdroj: pinterest.com
Jedním z rozhodujících parametrů při pořizování boudy je její velikost a také rozložení. Každý pes by měl mít své výšce odpovídající velikost, kdy vstupní místnost v boudě bude o něco vyšší než výška vašeho dospělého psa v kohoutku. Nezapomeňte, že i prostor by měl být větší, než je on sám, aby se v boudě mohl otočit, nebo pohodlně položit.
Bouda by měla mít dvě komory, tedy místnosti, první bude vstupní, zadní místnost bude váš pes využívat pro odpočinek, právě tam mu bude dobře teplo. Do tzv. ložnice vytvořte zvýšený práh, díky kterému do místnosti nebude proudit chladný vzduch.
Zateplit můžete i přepážku předsíňky, díky které vznikne větší tepelný komfort už při vstupu do boudy. Pokud máte možnost, vytvořte svému psovi střechu ve formě víka, které zajistí perfektní těstnost a nevzniknou tak žádné nechtěné fuky pro proudění studeného vzduchu.
zdroj: pinterest.com
Odizolovat můžete stejně tak dno psí boudy díky stojným nožkám, které umístíte mezi podlahu boudy a její podložku. Do boudy můžete vložit podestýlku jako například slámu, někteří psi na ni nedají dopustit a rádi si v ní vytvoří svůj pelech, který je však párkrát za zimu potřeba vyměnit. Nebo do boudy vložte pelech.
Nejdůležitější věc, kterou pro zazimování boudy můžete udělat, je zakrýt vchod. Poslouží vám jakákoliv teplejší deka, kterou připevníte na střechu boudy. Kvalitnější zakrytí vytvoří vchodová clona z měkčeného PVC. Je průhledná, pes skrze ní vidí a přitom perfektně plní svůj účel.