Psí masáž – norma či zbytečný extrém?

Datum:
6.1.2019 23:27
Autor:
Robert Panocha

Většina veterinářů je doporučuje. Stejně jako lidem i hafanům příjemné doteky zlepšují náladu. Vliv na psychickou stránku chlupáče je tak neoddiskutovatelný. Obzvláště účinné jsou masáže pro pejsky, kteří se ať již z důvodů degenerativních změn způsobených stářím, či po úrazech nemohou dostatečně hýbat. Masáž jim pohyb alespoň částečně nahradí. Protáhne jejich svaly a rozhýbe. 

Obraťte se na specializované pracoviště

Pokud vás k masáži pejska vedou čistě zdravotní důvody, nedoporučujeme masáž provádět svépomocí. Mnohem lepších výsledků dosáhnete, obrátíte-li se na specializované pracoviště, jehož odborníci vědí, kterého místa a jakou intenzitou se dotknout. Jinak byste mohli svému pejskovi ublížit. Salonů, jež mají ve svém portfoliu i psí masáže, najdete po republice spoustu.

Kdy pejska masírovat svépomocí

Jednoduchou masáž, jejímž cílem je uvést pejska do psychické pohody, ve které se při masáži ocitáme i my, ale určitě zvládnete sami. Vždy ale sledujte jeho reakce a pokud se mu jakýkoliv pohyb nebude zamlouvat, ihned s ním přestaňte. Jinak by vás v obraně mohl pokousat. Rovněž se vyvarujte masírování nemocných psů a štěňátek do jednoho roku. Mohli byste jim nalomit křehké kosti, jež jsou v té době ve vývinu.

Jak pejska masírovat

Nejprve pejska začněte hladit, tím ho zklidníte. Bříšky prstů se jemně dotýkejte oblasti okolo jeho páteře a krku. Poté přistupte k masáži dlaněmi stehenních svalů. Posledním krokem by mělo být uvolnění napětí oblasti nad loketním kloubem. Mějte na paměti, že masáž by neměla být delší než deset minut.