Čajíčky pro pejskaře (2)

Datum:
31.10.2014 09:35

Růžový čajíček

Čaj připravený z usušených okvětních lístků růží je výborný

pomocník při nachlazení, virových chřipkách, ale také infekcích ledvinových a močových, či rekonvalescenci.

 

Postup: 1 vrchovatou lžičku podrcených okvětních plátků, mohou být i čerstvé louhujeme v šálku vody, která přešla varem 10 – 15 min. Čaj přecedíme a osladíme medem. Popíjíme teplý. 

 

Čajíček z tymiánu 

Čaj připravený z tymiánu tlumí kašel, pomáhá i při žaludečních potížích a zvyšuje obranyschopnost organismu. Má také močopudný účinek, je vhodný při nespavosti, migréně a problémech s krevním oběhem.

 

Postup: 1 polévkovou lžíci  sušeného tymiánu za lijeme 300 ml vroucí vody. Necháme 10 min vyluhovat, scedíme a podáváme teplý.

 

Čajíček z heřmánku

Čaj z heřmánku pravého má široké využití pro svoje hojivé a regenerační účinky. Je vhodný při nachlazení, střevních potížích, i gynekologických problémech. Má dobrý vliv na organismus jako celek.

 

Postup: 1 lžičku sušených květů přelijeme 200 ml vroucí vody a necháme 10-15 min vyluhovat. Nálev scedíme. Čaj pijeme teplý vždy čerstvě připravený.  

 

Obklad z anýzu a cibule

Při virózách s bolestmi na průduškách naše babičky používaly

obklad z anýzu a cibule svařených v malém množství vody.

 

Využití: Do teplého nálevu z 1 lžíce anýzu a 1 cibule namočíme namočíme gázu, kterou přiložíme na hrudník. Přikryjeme kapesníkem na který položíme igelitový sáček a nakonec plínu. Obklad odstraníme po vychladnutí gázy namočené v teplém nálevu.