Čaj nejen v prevenci před rakovinou

Datum:
16.2.2015 12:32

Vědecký výzkum potvrzuje prospěšnost čaje lidskému zdraví. 

Zbystřete! Pomocí japonského zeleného čaje se dá předcházet rakovině, zpomalovat stárnutí, chrání před bakteriemi a viry, má pozitivní vliv na kardiovaskulární choroby, napomáhá při léčení sklerózy a je účinný jako prevence před Alzheimerovou chorobou. 

Pití zeleného čaje zabraňuje rakovině žaludku, střev a vaječníků. Přispívá ke kardiovaskulárnímu zdraví, udržuje normální hladinu glukózu v krvi, povzbuzuje imunitní systém. Snižuje míru únavy a vyčerpání, přispívá k normální plodnosti a udržení normálního stavu zraku. 

První písemná zmínka o zeleném čaji pochází z doby před více než čtyřmi tisíci lety, kdy nadšení zastánci čaje zjistili, že dokáže zahánět nemoci, přinášet zdraví a obnovit vitalitu. 

 

Svědectví o prospěšnosti japonského zeleného čaje poskytuje mnoho vědeckých studií. 

Zelený čaj je nedocenitelný mnohostranností blahodárných účinků na lidský organismus díky obsaženým polyfenolům, kofeinu, vitamínům C,B2,D, K, nerostným látkám (fluoridy, mangan, vápník, hořčík, železo, chrom, zinek) a stavebním kamenům bílkovin- aminokyselinám, včetně zastoupeného theatinu. 

Japonský zelený čaj Sayonara v překladu znamená „nashledanou“ zdravotním problémům. Zbytečně není doporučován při regeneraci a omlazování organismu. 

Příprava nápoje

Příprava čaje dodávaného v prášku je velmi jednoduchá. Stačí jen zalít horkou vodou cca 80 stupňů. Výbornou chuť má i „druhák“, který již neobsahuje kofein. Zelený čaj je vhodnější louhovat delší dobu. V horkých dnech přijde vhod ledový čaj, který získáme louhováním Sayonary za studena. Ledový čaj  připravíme ze 3 lžiček čajového prášku zalitého 1 litrem studené vody, který necháme nejlépe přes noc, v lednici. Nálev se vyznačuje jiskrnou barvou, jemnou a osvěžující ch